Udział uczniów w akcji charytatywnej „Pola Nadziei”

Wzorem lat ubiegłych w maju bieżącego roku uczniowie naszej Szkoły włączyli się w akcję charytatywną „Pola Nadziei”; akcja ta prowadzona jest pod patronatem Fundacji im. Adama Worwy.

Akcje takie propagują wśród młodzieży idee wolontariatu, niesienia bezinteresownej pomocy nieuleczalnie chorym oraz ich rodzinom; kształcą postawy wrażliwości, empatii i pomocy potrzebującym.

„Pola Nadziei” to program realizowany wyłącznie przez hospicja, polegający na sadzeniu jesienią żonkili (symboli nadziei) na znak solidarności z chorymi i tworzeniu „pól nadziei”. Gdy wiosną kwiaty zakwitną – są rozdawane w trakcie kwest. Pozyskane w ten sposób fundusze pozwalają na zaspokojenie potrzeb podopiecznych hospicjum.

Nasza Szkoła pozyskane fundusze przekazała Fundacji im. Adama Worwy. Dziękujemy wszystkim, którzy zasilili konto Fundacji; Dziękujemy Rodzicom, Uczniom i Nauczycielom za włączenie się w tę akcję charytatywną.