NASZ SZKOLNY DZIEŃ ZIEMI

Nikogo nie trzeba przekonywać, że należy dbać o czystość planety każdego dnia. W trosce o podniesienie świadomości ekologicznej - w Dniu święta Ziemi uczennice klasy VIII Ania i Natalia przeprowadziły dla społeczności szkolnej prelekcje nt. ochrony przyrody i środowiska przyrodniczego. Klasy młodsze wysłuchały również bajki ekologicznej pt. "Czyje są te śmieci ?" Jej celem jest podnoszenie świadomości z zakresu segregacji odpadów. Bajka nie tylko inspiruje do dbania o naszą planetę, lecz także skłania najmłodszych do refleksji nad przyszłością. To opowieść, która uczy empatii, zrozumienia i otwartości wobec zespołowych działań na rzecz dobra wspólnego. Następnie klasy wraz z wychowawcami przygotowały zdrowe II śniadanie zgodnie z zasadami Piramidy zdrowego żywienia. Celem było kształtowanie u uczniów prozdrowotnych nawyków i "odczarowanie" tzw. zwykłej kanapki. Podsumowano również Szkolny Konkurs Ekologiczny Eko – zabawka, którego celem było propagowanie właściwych postaw ekologicznych.

1 miejsca zdobyli: Jan Bartoszek i Magdalena Kiernoziak

2 miejsca zdobyli: Patrycja i Kacper Jaróg

3 miejsca zdobyli: Zuzanna Jaróg i Anna Mazepa

Ania Bartoszek z klasy VIII otrzymała również z rąk pani Dyrektor nagrody za zdobycie wyróżnienia w Gminnym konkursie plastycznym pt. "Kartka Wielkanocna".

Na zakończenie niesamowicie ciekawego dnia klasa I i V pod opieką wychowawców przesadziła do doniczek wyhodowane z nasionek roślinki, które po sprzedaży zasilą konto na rzecz pomocy Marysi Białońskiej z Bańskiej Niżnej.

Ze względu na niespodziewany powrót śniegu zaplanowana akcja "Sprzątamy dla Polski" przeniesiona zostaje na słoneczny, wiosenny dzień. Oczekujcie na informacje  laughinglaughinglaughing