ZAJĘCIA BIBLIOTECZNE

22 kwietnia odbyły się zajęcia z klasą I i III pt. "Jak radzić sobie z emocjami". Zajęcia te były wyjątkowe, zarówno pod względem treści, jak i formy, w jakiej zostały przeprowadzone.

W ramach zajęć postawiliśmy sobie za cel zwiększenie świadomości uczniów na temat radzenia sobie z emocjami, zwłaszcza z takimi jak złość. Wybraliśmy do tego celu nietypową, lecz bardzo skuteczną formę - teatrzyk Kamishibai, który w mistrzowski sposób pozwolił dzieciom zgłębić temat.

Podczas prezentacji bajki pt. "W lustrzanej sali", dzieci miały okazję wsłuchać się w historię bohaterów, którzy odkryli, jak złość może wpływać na zachowanie oraz relacje z innymi. Przez przygody bohaterów, uczniowie odkrywali, że złość to normalna emocja, ale istnieją sposoby, aby ją kontrolować i nie dopuszczać do nadmiernego wybuchu.

Podczas rozmowy po bajce dzieci dzieliły się swoimi refleksjami na temat złości i wskazywały, jakie sposoby samokontroli mogą być skuteczne w trudnych sytuacjach.

Jestem pełna uznania dla zaangażowania i otwartości uczniów w trakcie zajęć. Ich ciekawość i chęć zrozumienia własnych emocji były niewątpliwie inspirujące.

Mam nadzieję, że wczorajsze zajęcia przyniosły uczniom wiele wartościowych wniosków i umiejętności, które będą mogły wykorzystać w swoim życiu codziennym. Wierzę, że zdobyta wiedza pomoże im lepiej radzić sobie z emocjami i budować zdrowe relacje z otoczeniem.