SZKOLNY KONKURS EKOLOGICZNY "EKO- ZABAWKA"

Cele konkursu:

Propagowanie ekologicznego stylu życia poprzez wykorzystanie surowców wtórnych do własnoręcznego wykonania EKO - ZABAWKI :

Rozwijanie zdolności plastycznych u dzieci.

Kształtowanie postawy świadomego konsumenta.

Regulamin konkursu:

Adresat konkursu:

Konkurs adresowany jest do uczniów z klas I -VIII szkoły podstawowej.

Kategoria I klasy 1- 3

Kategoria II klasy 4- 8

Przedmiot konkursu:

Zadanie konkursowe polega na zaprojektowaniu i własnoręcznym wykonaniu zabawki z surowców wtórnych , np. kartonu, ubrań, materiałów, sznurków, wytłaczanki po jajkach, folii bąbelkowej, butelek plastikowych itp.

- Technika wykonania i wielkość są dowolne.

- Jedna osoba może przygotować tylko jedną zabawkę.

- Do swojej pracy należy przymocować przywieszkę z danymi autora: imię i nazwisko, klasa.

Prace należy dostarczyć do 19.04.2024 do wychowawcy klasy.

Komisja konkursowa:

- W skład komisji konkursowej wchodzą: organizatorzy konkursu, nauczyciel plastyki, techniki,

- Komisja będzie oceniała pomysłowość, estetyczne wykonanie i funkcjonalność

Rozstrzygnięcie konkursu:

Rozstrzygnięcie konkursu i ogłoszenie wyników nastąpi w poniedziałek 22.04.2024.

W konkursie wyłonionych zostanie 3 laureatów (I, II i III miejsce), dla których przewidziane są dyplomy i nagrody. Wszystkie prace będą zaprezentowane na wystawie w klasach.