WIWAT MAJ, TRZECI MAJ !

30 kwietnia 2024 roku w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji 233 rocznicy uchwalenia Konstytucji Trzeciego Maja przygotowana przez klasy starsze pod opieką nauczyciela historii- pana Dariusza Tokarskiego. W montażu słowno- muzycznym uczniowie naszej szkoły przedstawili okoliczności powstania Konstytucji 3 Maja, która była pierwszą w Europie i drugą na świecie spisaną ustawą rządową. Uczniowie mieli możliwość zastanowienia się nad ważnymi słowami w historii Polski, takimi jak: Bóg, Honor, Ojczyzna, a także zrozumienie jak istotnym wydarzeniem dla Polaków było uchwalenie Konstytucji 3 maja w 1791r. Uczestnicy akademii mogli przypomnieć sobie, iż Konstytucja to dokument, który zawiera prawa i obowiązki oraz określa ustrój państwa. Pięknie wyrecytowane wiersze, inscenizacja oraz ujmujące za serce pieśni uatrakcyjniły akademię.